Iskusuojattu mittakello 10/58 mm 10/58 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Mitat standardin DIN EN ISO 463 mukaan, painos kesäkuu 2006.
Iskusuojatut tarkkuusmittakellot. Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Kellotaulun ulkokehää voi kääntää osoittimen nollausta varten. Ulkorengas, jossa 2 säädettävää toleranssimerkkiä. Keskusosoitin 1/100 mm lukemaan, pieni osoitin alaskaalassa 1 mm lukemaan.
Iskusuojattu hammastankoholkilla. Kromattu suojaholkki integroidulla takaseinällä.
Erikoisvarusteet
Erikoisanturit nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Mittausvoima | 0.7 - 1.5 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 15 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43212010/58 |
|---|---|
| EAN | 2050001037794 |