Iskusuojattu mittakello
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mitat DIN EN ISO 463:n mukaan, painos kesäkuu 2006.
Iskusuojatut tarkkuusmittakellot. Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Kellotaulun ulkokehä käännettävissä osoittimen nollaukseen. Ulkokehässä 2 säädettävää toleranssimerkkiä. Keskusosoitin 1/100 mm:n lukemalle, pieni osoitin ala-asteikolla 1 mm:n lukemalle.
Iskusuojattu hammastankoholkillä. Täysmetallinen rakenne, muovinen kellolasi.
Lisävarusteet
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Säädettävät toleranssimerkinnät | kyllä |
| Kääntyvä kellotaulu | kyllä |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Mittausvoima | 0.7 - 1.5 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 15 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
| Silmukka mittakellon takapuolella | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 432000 |
|---|---|
| EAN | 4045197204196 |