Digitaalinen/analoginen mittakello, lukema 0,001 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuri digitaalinen näyttö lisäanaloginäytöllä. Nolla-asento asetetaan kerralla ja on kiinteästi määritelty. Siirtonopeus ei vaikuta mittaustulokseen.
Soveltuu jatkuviin mittauksiin verkkokäytön ansiosta. Vakaa runko, tarkkuuslaakeroitu liikkuva kara.
Toiminnot
- Värin vaihto toleranssin ylittyessä.
- Minimiarvo
- Maksimiarvon muisti (kääntöpistettä ei tarvitse etsiä).
- Nollapistenäyttö esim. toleranssimittauksia varten.
- Mittaussuunnan vaihto.
Toimitussisältö
Sis. virtaliitäntäkaapeli nro 497660, verkkolaite 2200V / 90V / 5000mA.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498430, erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Seliteteksti
Dataulostulo
Nollaus
mihin tahansa asentoon tai absoluuttiasteikolle.
Preset
Vaihto 0,01 / 0,001 mm.
Liitäntä
verkkoadapterille.
Laskentasuunta käännettävissä
Symboli vaihtuu
vihreästä punaiseksi, kun toleranssi ylittyy.
Päälle / pois
Monikytkentä
Pysäytysarvo max tai min ja erotus.
Mitta-alueen valinta
Nollapiste, analoginäyttö.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | nollakohdan kertaluonteinen asetus |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 25 mm |
| Mittausvoima | ≤ 1,8 N |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Valittava lukema | 0,01 / 0,001 mm |
| Valittava lukema | 0,01 / 0,001 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.003 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434621 |
|---|---|
| EAN | 4946368121123 |