Digitaalinen absoluuttimittakello PEAK-toiminnolla 12,5 mm 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Monitoiminen mittakello, jossa on absoluuttinen, kapasitiivinen asteikko. Mittausarvo säilyy myös virran katkaisun jälkeen.
Parannetulla PEAK-toiminnolla. 50 mittausta sekunnissa -kapasiteetin ansiosta huippuarvot mitataan entistä luotettavammin ja tarkemmin.
Toiminto
ABS/INC, PRESET, nollaus, toleranssianalyysi. Mittausarvojen hold-toiminto. MAX- / MIN-toiminto.
Käyttötiedot
Kaarevan pinnan korkeimman ja matalimman kohdan tarkka määrittäminen.
Toimitussisältö
Sis. 2 paristoa nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 497080, erikoiskärki nro 434900; 434910; 434915.
Toiminto
IP42: Suojaus vinosti tulevalta vedeltä (tippuvalta vedeltä) enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suojaus yli 1 mm halkaisijaltaan olevien vieraiden esineiden tunkeutumiselta, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Kuvaus
Monitoiminen mittakello absoluuttisella, kapasitiivisella asteikolla. Mittausarvo säilyy myös virran katkaisun jälkeen.
Parannetulla PEAK-toiminnolla. 50 mittausta sekunnissa -kapasiteetin ansiosta huippuarvot mitataan luotettavammin ja tarkemmin.
Toiminto
ABS/INC, PRESET, nollaus, toleranssianalyysi. Mittausarvojen hold-/jäädytystoiminto, MAX-/MIN-toiminto.
Käyttökohteet
Kaarevan pinnan korkeimman tai matalimman kohdan tarkkaan määrittämiseen.
Toimitussisältö
Sis. 2 paristoa nro 081560, tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 497080, erikoiskärki nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertaluonteinen asetus |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0 - 12.5 mm |
| Mittausvoima | ≤ 1,5 N |
| Kotelon ⌀ | 61 mm |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 39 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.0001 tuumaa |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Valittava lukema | 0,01 / 0,001 mm |
| Valittava lukema | 0,005 / 0,0001 / 0,00005 tuuma |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.0001 tuuma |
| Valittava lukema | 0,01 / 0,001 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.003 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43454012,5 |
|---|---|
| EAN | 4946368863061 |