Digitaalinen mittakello, lukema 0,01 mm
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja sisäänrakennettu toleranssinäyttö (mittausarvon näytöllä tai ilman). REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheet, jotka aiheutuvat hallintapainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Absoluuttitoiminto:
Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa ilman, että yhteys viitearvoon katkeaa.
Säädettävä kerroin näytöllä.
Yksittäisiä toimintoja voidaan lukita suoraan mittakellosta. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, esiasetus, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP42: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuvettä) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, joiden halkaisija on yli 1 mm, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö (mittausarvonäytöllä tai ilman). REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka aiheutuvat painikkeiden tahattomasta painamisesta.
Absoluuttitoiminto:
Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa ilman, että yhteys viitearvoon menetetään.
Säädettävä kerroin näytöllä.
Yksittäiset toiminnot voidaan lukita suoraan mittakellosta. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, esiasetus, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR 2450.
Erikoislisävaruste
Datakaapeli nro 498940a.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Verstasstandardi |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 50 mm |
| Mittausvoima | 1,25−2,70 N |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.02 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm; 0.01 mm; 0.01 mm |
| Virheraja | 0.02 mm |
| Osamittausalueen virheraja | 0.002 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434310 |
|---|---|
| EAN | 4059192014414 |