Digitaalinen mittakello lukema 0,01 mm 12,5 mm 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello erittäin suurella (12 mm) ja kontrastikkaalla LCD-näytöllä. Valmis mittaukseen heti käynnistettäessä Reference-järjestelmän ansiosta. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat käyttöpainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Toiminto
Näytön nollaus missä tahansa asennossa, mittaussuunnan vaihto, näppäinlukitus tahatonta painallusta vastaan, Auto-Off (valittavissa). Uudelleenaktivointi liikkeellä tai painikkeen painalluksella; kytkentä vertailuarvoon säilyy aina.
Toimitussisältö
Mittakello, jossa kärkipäähän kiinnitetty alumiininen suojakansi, vaihtoehtoisesti asennettava, ylösnostettava kansi. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Vaihto- ja erikoiskärjet nro 434900; 434910; 434915, nostovaijeri nro 434930, datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP52: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuvesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Digitaalinen mittakello erittäin suurella (12 mm) ja kontrastikkaalla LCD-näytöllä. Valmis mittaukseen heti käynnistyksen yhteydessä Reference-järjestelmän ansiosta. REFERENCE-mittajärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheitä tahattomasta näppäinten painalluksesta.
Toiminto
Näytön nollaus missä tahansa asennossa, mittaussuunnan vaihto, näppäinlukko tahattomia painalluksia vastaan, Auto-Off (valittavissa). Uudelleenaktivointi liikkeellä tai näppäimen painalluksella; yhteys referenssiarvoon säilyy aina.
Toimitussisältö
Mittakello, jonka kärkipäässä on kiinniruuvattu alumiininen suojakansi, vaihtoehtoisesti asennettava, nostettava kansi. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Vaihto- ja erikoiskärjet nro 434900; 434910; 434915, nostovaijeri nro 434930, datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | mittakello |
|---|---|
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Työpajastandardi |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12.5 mm |
| Mittausvoima | 0,5 − 1 N |
| Kotelon ⌀ | 60 mm |
| Normi | Työpajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| IP-suojausluokka | IP 52 |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 28 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.02 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vaihdettava näyttö | 0,0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Virheraja | 0.02 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43400012,5 |
|---|---|
| EAN | 4045197574701 |