Digitaalinen mittakello Lukema 0,0005 mm
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö (mittausarvon näytöllä tai ilman). REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheitä ohjauspainikkeiden tahattoman painalluksen vuoksi.
Absoluuttitoiminto:
Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa ilman, että yhteys referenssiarvoon katoaa.
Säädettävä kerroin näytön ilmoituksella.
Yksittäiset toiminnot voidaan lukita suoraan mittakellosta. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, esiasetus, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP42: Suojaus vinosti tulevalta vedeltä (tippuvalta vedeltä) enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suojaus vierasesineiden tunkeutumiselta, joiden halkaisija on yli 1 mm, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö (mittausarvonäytöllä tai ilman). REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheitä, jotka johtuvat ohjauspainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Absoluuttitoiminto:
Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa menettämättä yhteyttä referenssiarvoon.
Säädettävä kerroin näytöllä esitettynä.
Yksittäisiä toimintoja voidaan lukita suoraan mittakellossa. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, esiasetus, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoislisävaruste
Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 100 mm |
| Mittausvoima | 1,60−3,50 N |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.008 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00002 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 mm; 0.0005 mm; 0.0005 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.008 mm |
| Osamittausalueen virheraja | 0.002 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434314 |
|---|---|
| EAN | 4059192014520 |