Digitaalinen mittakello Lukema 0,0005 mm
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen pylväsasteikkonäyttö toleranssirajoilla. REFERENCE-mittajärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat tahattomasta painalluksesta ohjauspainikkeisiin.
Absoluuttitoiminto: Nollaus on mahdollinen kaikissa asennoissa ilman, että yhteys referenssiarvoon menetetään.
Säädettävä kerroin näytöllä.
Yksittäiset toiminnot voidaan lukita suoraan mittakellosta. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, esiasetus, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX / MIN): Pyörintä- ja tasaisuustarkastukseen tai kääntöpisteen hakuun.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP42: Suojaus vinoittain tulevaa vettä (tippuvesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suojaus vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun niiden halkaisija on yli 1 mm; työkaluja ja lankoja tulee kuitenkin pitää etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen pylväsnäyttö toleranssirajoilla. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheitä, jotka johtuvat ohjauspainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Absoluuttitoiminto: Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa menettämättä yhteyttä referenssiarvoon.
Säädettävä kerroin näytöllä esitettynä.
Yksittäisiä toimintoja voidaan lukita suoraan mittakellossa. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, esiasetus, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX / MIN): Heiton ja tasaisuuden tarkastukseen tai kääntöpisteen hakuun.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoislisävaruste
Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12.5 mm |
| Mittausvoima | 0,65−0,90 N |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.004 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00002 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 mm; 0.0005 mm; 0.0005 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.004 mm |
| Osamittausalueen virheraja | 0.002 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434320 |
|---|---|
| EAN | 4059192014629 |