Digitaalinen mittakello, lukema 0,001 mm, 12,5 mm 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri (12 mm) ja kontrastikas LCD-näyttö. Reference-järjestelmän ansiosta valmis mittaukseen heti käynnistyksen jälkeen. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet käyttöpainikkeiden tahattoman painamisen vuoksi.
Toiminto
Näytön nollaus missä tahansa asennossa, preset (mitan esiasetus), mittaussuunnan vaihto, Auto-Off (valittavissa). Lukitustoiminto: näppäinlukko tahatonta painamista vastaan.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Vara- ja erikoisanturit nro 434900; 434910; 434915. Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP52: Suojaus vinoon tulevaa vettä (tippuvaa vettä) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden ja suojaus sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri (12 mm) ja kontrastikas LCD-näyttö. Mittausvalmis heti käynnistyksen yhteydessä Reference-järjestelmän ansiosta. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat ohjauspainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Toiminnot
Näytön nollaus missä tahansa asennossa, preset (mitta-arvon esiasetus), mittaussuunnan vaihto, Auto-Off (valittavissa). Lukitustoiminto: näppäinlukko tahatonta painamista vastaan.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Vara- ja erikoisanturit nro 434900; 434910; 434915. Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12.5 mm |
| Mittausvoima | 0,5–1 N |
| Kotelon ⌀ | 60 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 28 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.005 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.001 mm; 0.001 mm; 0.001 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.005 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43402412,5 |
|---|---|
| EAN | 4059192014322 |