Digitaaliset mittakellot kosketusohjauksella, lukema 0,01 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri numeronäyttö ja integroitu toleranssinäyttö (mittausarvonäytöllä tai ilman).
Karkaistusta lasista valmistettu etupinta, jossa kulutusta kestävät kosketuspainikkeet, 3 ESIASETETTUA arvoa, toleranssitilasta riippuva LED-värinäyttö.
Toiminto
ESIASETUS, toleranssi, ABS (näyttö voidaan nollata menettämättä ESIASETUSTA), kerroin (mittausmatkan kerroin), LUKITUS-toiminto (näppäinlukko valikossa). Tiedonsiirto mahdollista.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR 2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
Toiminto
IP42: Suojaus vinoon tulevaa vettä (tippuvaa vettä) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden ja suojaus vieraiden esineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ > 1 mm, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri numeronäyttö ja integroitu toleranssinäyttö (mittausarvon näytöllä tai ilman).
Karkaistusta lasista valmistettu etupinta, jossa kulutusta kestävät kosketuspainikkeet, 3 ESIASETUSTA, LED-värinäyttö toleranssitilan mukaan.
Toiminnot
ESIASETUS, toleranssi, ABS (näyttö voidaan nollata menettämättä ESIASETUSTA), kerroin (mittausmatkan kerroin), LUKITUS-toiminto (näppäinlukko valikossa). Tiedonsiirto mahdollista.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR 2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Mitat |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 100 mm |
| Mittausvoima | 1,60–3,50 N |
| Kotelon ⌀ | 58.4 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35,8 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.02 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm; 0.01 mm; 0.01 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434311 |
|---|---|
| EAN | 4059192066574 |