Digitaaliset mittakellot kosketusohjauksella Lukema 0,0005 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri numeronäyttö ja sisäänrakennettu toleranssinäyttö (mittausarvonäytöllä tai ilman).
Karkaistusta lasista valmistettu etupuoli, jossa on kulumattomat kosketuspainikkeet, 3 ESIASETETTUA arvoa, LED-värinäyttö toleranssitilan mukaan.
Toiminto
ESIASETUS, toleranssi, ABS (näyttö voidaan nollata ilman että ESIASETUS menetetään), kerroin (mittausmatkan multiplikointikerroin), LUKITUS-toiminto (näppäinlukko valikossa). Tiedonsiirto mahdollista.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
Toiminto
IP42: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuva vesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaalista käyttöasennosta sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, ⌀ > 1 mm; työkalut ja johdot on kuitenkin pidettävä etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö ja integroitu toleranssinäyttö (mitta-arvon näytöllä tai ilman).
Karkaistusta lasista valmistettu etuosa, jossa kulumata0tomat kosketusnäppäimet, 3 ESIASETUS-arvoa, LED-värinäyttö toleranssitilan mukaan.
Toiminnot
ESIASETUS, toleranssi, ABS (näyttö voidaan nollata menettämättä ESIASETUSTA), kerroin (mittausmatkan kerroin), LUKITUS-toiminto (näppäinlukko valikossa). Tiedonsiirto mahdollinen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Pajanormi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausvoima | 1,25−2,70 N |
| Kotelon ⌀ | 58.4 mm |
| Normi | Pajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35.8 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.007 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00002 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 mm; 0.0005 mm; 0.0005 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434315 |
|---|---|
| EAN | 4059192066369 |