Digitaalinen mittakello kosketusohjauksella ja i-wi, lukema 0,0005 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö ja integroitu toleranssinäyttö (mitta-arvon näytöllä tai ilman).
Karkaistusta lasista valmistettu etupinta, jossa kulutusta kestävät kosketuspinnat, 3 ESIASETUSTA, LED-värinäyttö toleranssitilan mukaan.
Sisäänrakennetulla radiojärjestelmällä i-wi mittaustietojen helppoon ja langattomaan siirtoon mihin tahansa PC:hen.
Toiminto
ESIASETUS, toleranssi, ABS (näyttö voidaan nollata menettämättä ESIASETUSTA), kerroin (mittausmatkan kerroin), LUKITUS-toiminto (näppäinlukko valikossa). Tiedonsiirto mahdollista.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Toiminto
IP42: Suoja vinoittain tulevaa vettä (tippuva vesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ > 1 mm; työkalut ja johdot tulee kuitenkin pitää etäällä.
Malli
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö ja integroitu toleranssinäyttö (mittausarvonäytöllä tai ilman).
Etupuoli karkaistua lasia, kulutusta kestävät kosketuspainikkeet, 3 ESIASETTUA arvoa, LED-värinäyttö toleranssitilan mukaan.
Sisäänrakennetulla i-wi-radiolähetysjärjestelmällä mittaustietojen helppoa ja langatonta siirtoa varten mihin tahansa PC:hen.
Toiminnot
ESIASETUS, toleranssi, ABS (näytön voi asettaa nollaan menettämättä ESIASETUSTA), kerroin (mittausliikkeen kerroin), LUKITUS-toiminto (näppäinlukko valikossa). Tiedonsiirto mahdollista.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
i-wi-langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock-järjestelmä |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausvoima | 0,65−0,90 N |
| Kotelon ⌀ | 58.4 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35.8 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.004 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00002 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 mm; 0.0005 mm; 0.0005 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434319 |
|---|---|
| EAN | 4059192066406 |