Digitaalinen mittakello kosketuskäytöllä ja i-wi-lukemalla, resoluutio 0,0001 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri numeronäyttö ja sisäänrakennettu toleranssinäyttö ainutlaatuisten, värillisten LED-valojen ja näyttösymbolien avulla mittausarvon luokitteluun. Etupuoli karkaistua lasia, kulumattomat kosketusohjauspaneelit; näyttöä voidaan kääntää 280°.
Kaksisuuntainen dataulostulo ja sisäänrakennettu i-wi-radiokäyttöjärjestelmä mittaustietojen helppoon ja langattomaan siirtoon mihin tahansa tietokoneeseen.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX/MIN/MAX–MIN):
- Sädeheiton ja tasomaisuuden tarkastukseen tai kääntöpisteen etsintään.
- Lisäasteikkonäyttö, joko viisarimaisena tai dynaamisena pylväänä.
Toiminto
ESIASETUS (3 arvoa), toleranssi- ja varoitusrajat (3 toleranssia), värillinen LED-näyttö tilan mukaan: hyvä/huono/jälkikäsittely/varoitusrajat, ABS (näyttö voidaan nollata ilman, että ESIASETUS menetetään), kerroin (mittausmatkan multiplikoija), LUKITUS-toiminto (yleinen näppäinlukitus valikossa), DATA (tiedonsiirto)/HOLD (jäädytä nykyinen mittausarvo).
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, koko CR2450.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Toiminto
IP42: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuvesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ > 1 mm; työkalut ja johdot tulee kuitenkin pitää etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri numeronäyttö ja sisäänrakennettu toleranssinäyttö ainutlaatuisten, värillisten LEDien ja näytön symbolien avulla mitta-arvon luokitteluun. Etupinta karkaistua lasia ja kulutusta kestävät kosketusohjauspaneelit; näyttöä voidaan kääntää 280°.
Kaksisuuntainen dataulostulo ja integroitu i-wi-radiosysteemi mittausdatan helppoon ja langattomaan siirtoon mihin tahansa tietokoneeseen.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX/MIN/MAX-MIN):
- Radiaalheiton ja tasaisuuden tarkastukseen tai kääntöpisteen etsintään.
- Lisäksi asteikonnäyttö, joko viisarina tai dynaamisena pylväänä.
Toiminnot
ESIASETUS (3 arvoa), toleranssi- ja varoitusrajat (3 toleranssia), LED-värinäyttö tilan mukaan: hyvä/huono/jälkikäsittely/varoitusrajat, ABS (näyttö voidaan nollata ilman että ESIASETUS menetetään), kerroin (mittausmatkan kerroin), LUKITUS-toiminto (yleinen näppäinlukitus valikossa), DATA (tiedonsiirto) / HOLD (jäädytä nykyinen mitta-arvo).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 koko CR2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Pajastandardi |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0–12.5 mm |
| Mittausvoima | 0,65–0,90 N |
| Kotelon ⌀ | 58.4 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35,8 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.0018 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00001 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0001 mm; 0.0001 mm; 0.0001 mm |
| Numerokorkeus | 11 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434661 |
|---|---|
| EAN | 4059192066710 |