Digitaalinen mittakello kosketusohjauksella ja i-wi:llä, lukema 0,0001 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri numeronäyttö sekä sisäänrakennettu toleranssinäyttö ainutlaatuisten, värillisten LED-merkkivalojen ja näytön luokittelusymbolien ansiosta. Karkaistusta lasista valmistettu etupinta kulumattomilla kosketusohjauspaneeleilla; näyttöä voidaan kääntää 280°.
Kaksisuuntaisella dataulostulolla ja sisäänrakennetulla i-wi-radiosysteemillä mittaustiedot voidaan siirtää helposti ja langattomasti mihin tahansa tietokoneeseen.
Toiminto
ESIASETUS (3 arvoa), toleranssi- ja varoitusrajat (3 toleranssia), värillinen LED-näyttö tilan mukaan: hyvä/huono/jälkikäsittely/varoitusrajat, ABS (näyttö voidaan nollata menettämättä ESIASETUSTA), kerroin (mittausmatkan kerroin), LOCK-toiminto (yleinen näppäinlukko valikossa), DATA (tiedonsiirto)/HOLD (jäädytä nykyinen mittausarvo).
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, koko CR2450.
Erikoislisävaruste
Datakaapeli nro 498941.
Toiminto
IP42: Suoja vinoon tulevalta vedeltä (tippuvedeltä) enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ > 1 mm; työkalut ja johdot on kuitenkin pidettävä etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö ja integroitu toleranssinäyttö ainutlaatuisten, värillisten LED-merkkivalojen ja näyttösymbolien ansiosta mittausarvon luokitteluun. Etupuoli karkaistua lasia, kulumattomat kosketusohjauspaneelit; näyttöä voi kääntää 280°.
Kaksisuuntainen tiedonsiirto ja integroitu i-wi-radiolähetinjärjestelmä mittausdatan helppoon ja langattomaan siirtoon mihin tahansa tietokoneeseen.
Toiminnot
ESIASETUS (3 arvoa), toleranssi- ja varoitusrajat (3 toleranssia), värillinen LED-näyttö tilan mukaan: Hyvä/huono/jälkikäsittely/varoitusrajat, ABS (näyttö voidaan nollata ilman että ESIASETUS menetetään), kerroin (mittausmatkan kertoluku), LUKITUS-toiminto (yleinen näppäinlukko valikossa), DATA (tiedonsiirto)/HOLD (jäädytä nykyinen mittausarvo).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko CR2450.
Erikoislisävaruste
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Verstasstandardi |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Mittausvoima | 0,65 – 1,15 N |
| Kotelon ⌀ | 58.4 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35.8 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.0024 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00001 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0001 mm; 0.0001 mm; 0.0001 mm |
| Numerokorkeus | 11 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434660 |
|---|---|
| EAN | 4059192066536 |