Digitaalinen absoluuttinen mittakello IP66
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käytännöllinen, monipuolinen ja kestävä digitaalinen mittakello, jossa on integroitu toleranssinäyttö (mittausarvon kanssa tai ilman). Kapea rakenne tekee siitä erityisen sopivan asennettavaksi laitteisiin, joissa on ahtaat tilat. Näyttöä voidaan kääntää 180°, jotta lukema voidaan lukea molemmilta puolilta.
Digimatic-johtimien 1 ja 6 oikosulkemalla yksi tai useampi mittakello voidaan nollata tai esiasetettu arvo hakea.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi 357.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498428, erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Rakenne
Etupuolelta luettava.
Toiminto
IP66: Suojaus voimakasta vesisuihkua ja tilapäistä upotusta vastaan sekä suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis), sekä täydellinen kosketussuojaus.
Malli
Käytännöllinen, monipuolinen ja kestävä digitaalinen mittakello, jossa on sisäänrakennettu toleranssinäyttö (mittausarvolla tai ilman). Kapea rakenne tekee siitä erityisen sopivan asennettavaksi laitteisiin, joissa on ahtaat tilasuhteet. Näyttöä voidaan kääntää 180° luettavuutta varten molemmilta puolilta.
Digimatic-johtimien 1 ja 6 oikosulkemalla yksi tai useampi mittakello voidaan nollata tai esivalittu arvo hakea.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 357.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498428, erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertaluonteinen asetus |
| Normi | Konepajanormi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12.5 mm |
| Mittausvoima | 2,5 N |
| Normi | Konepajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.003 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Syvyys | 25 mm |
| Leveys | 35 mm |
| Pituus | 142 mm |
| Valittava lukema | 0,01 / 0,001 mm |
| Valittava lukema | 0,01 / 0,001 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434410 |
|---|---|
| EAN | 4946368554204 |