Digitaalinen mittakello i-wi, lukema 0,0005 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen asteikkonäyttö toleranssirajoilla.
Sisäänrakennettu i-wi-radiotekniikka mittaustietojen helppoon ja langattomaan siirtoon mihin tahansa PC:hen.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX/MIN/MIN-MAX): säteisheiton ja tasaisuuden tarkastukseen tai kääntöpisteen hakuun.
Toiminto
Esiasetus, toleranssi, ABS (näyttö voidaan nollata menettämättä esiasetusta), kerroin (mittausmatkan kerroin), LUKITUS-toiminto (näppäinlukitus valikossa). Tiedonsiirto mahdollista.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498940.
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Toiminto
IP42: Suoja vinosti tulevalta vedeltä (tippuvalta vedeltä) enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumiselta, kun niiden halkaisija on yli 1 mm; työkalut ja johdot tulee kuitenkin pitää etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen asteikkonäyttö toleranssirajoilla.
Sisäänrakennetulla i-wi-radiosysteemillä mittaustietojen helppoon ja langattomaan siirtoon mihin tahansa PC:hen.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX/MIN/MIN-MAX): Säteittäisheiton ja tasomaisuuden tarkastukseen tai kääntöpisteen hakuun.
Toiminto
PRESET, toleranssi, ABS (näyttö voidaan nollata menettämättä PRESET-asetusta), kerroin (mittausmatkan kertoja), LOCK-toiminto (näppäinlukko valikossa). Tiedonsiirto mahdollinen.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498940.
i-wi-langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12.5 mm |
| Mittausvoima | 0,65–0,90 N |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.004 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00002 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 mm; 0.0005 mm; 0.0005 mm |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto; Valmistajan ohjelmisto; Valmistajan ohjelmisto |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Virheraja | 0.004 mm |
| Osamittausalueen virheraja | 0.002 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434324 |
|---|---|
| EAN | 4059192014650 |