Digitaalinen mittakello, lukema 0,0001 mm
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tarkka digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen palkkinäyttö toleranssirajoilla. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat tahattomasta painalluksesta käyttöpainikkeisiin.
Absoluuttitoiminto: Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa menettämättä yhteyttä viitearvoon.
Säädettävä kerroin, joka näytetään näytöllä. Yksittäisiä toimintoja voidaan lukita suoraan mittakellossa. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, esiasetus, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Näyttöä voidaan kääntää 280°.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko CR2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP42: Suoja roiskuvalta vedeltä (tippuvalta vedeltä), kun vesi tulee vinosti enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden, sekä suoja vierasesineiden tunkeutumiselta, joiden halkaisija on yli 1 mm; työkalut ja langat on kuitenkin pidettävä etäällä.
Rakenne
Erittäin tarkka digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen palkkinäyttö toleranssirajoilla. REFERENCE-mittajärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheet tahattomasta painalluksesta ohjauspainikkeisiin.
Absoluuttitoiminto: Nollaus on mahdollinen kaikissa asennoissa menettämättä yhteyttä viitearvoon.
Säädettävä kerroin näytöllä. Yksittäiset toiminnot voidaan lukita suoraan mittakellosta. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, preset, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Näyttöä voidaan kääntää 280°.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, koko CR2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Verstasstandardi |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0 - 12.5 mm |
| Mittausvoima | 0,65 – 0,90 N |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.0018 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00001 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0001 mm; 0.0001 mm; 0.0001 mm |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Virheraja | 0.0018 mm |
| Osamittausalueen virheraja | 0,0005 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434655 |
|---|---|
| EAN | 4059192061678 |