Digitaalinen mittakello, lukema 0,0001 mm
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkka digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja sisäänrakennettu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen palkkinäyttö toleranssirajoilla. REFERENCE-mittajärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat tahattomasta painalluksesta käyttöpainikkeisiin.
Absoluuttitoiminto: Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa menettämättä yhteyttä viitearvoon.
Säädettävä kerroin näytöllä. Yksittäiset toiminnot voidaan lukita suoraan mittakellosta. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, esiasetus, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Näyttöä voidaan kääntää 280°.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX / MIN): Heiton ja tasaisuuden tarkastukseen tai käännekohdan hakuun.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko CR2450.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498940.
Toiminta
IP42: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuvettä) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun niiden halkaisija on yli 1 mm; työkalut ja johdot tulee kuitenkin pitää etäällä.
Rakenne
Erittäin tarkka digitaalinen mittakello, jossa on erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen barografinen näyttö toleranssirajoilla. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollapisteen myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat tahattomasta painalluksesta käyttöpainikkeisiin.
Absoluuttitoiminto: Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa ilman, että yhteys referenssiarvoon katoaa.
Säädettävä kerroin näytöllä. Yksittäisiä toimintoja voidaan lukita suoraan mittakellosta. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, preset, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Näyttöä voidaan kääntää 280°.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX / MIN): Radiaalisen heiton ja tasomaisuuden tarkistukseen tai kääntöpisteen hakuun.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 koko CR2450.
Erikoislisävaruste
Datakaapeli nro 498940a.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Konepajastandardi |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0 - 12,5 mm |
| Mittausvoima | 0,65 – 0,90 N |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0,0018 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00001 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0001 mm; 0.0001 mm; 0.0001 mm |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Virheraja | 0,0018 mm |
| Osamittausalueen virheraja | 0,0005 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434656 |
|---|---|
| EAN | 4059192061654 |