Digitaalinen-analoginen mittakello, lukema 0,0005 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Virheetön lukema suuren digitaalinäytön ja lisäanaloginäytön avulla.
Sopii jatkuvaan mittaukseen verkkokäytön ansiosta. Tukeva runko, tarkkuuslaakeroitu liikkuva kara.
Toiminnot
- Värin vaihto toleranssin ylittyessä.
- Maks., min., jäädytetty arvo.
- Maksimiarvon muisti (kääntöpisteen etsimistä ei tarvita).
- Nollapistenäyttö esim. toleranssimittauksiin.
- Mittaussuunnan vaihto.
- Voidaan ohjata ulkoisesti ja lähettää dataa ulkoiseen laitteeseen.
- Kaukosäädin (lisävaruste).
Toimitussisältö
Sisältää virtaliitäntäkaapelin, verkkolaitteen 220 V / 9 V / 500 mA.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498430, kauko-ohjaus, Digimatic Presetter.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausvoima | ≤ 2,5 N |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0,0025 mm |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Valittava lukema | 0,001 / 0,0005 mm |
| Valittava lukema | 0,001 / 0,0005 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0,0025 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434651 |
|---|---|
| EAN | 4946368500461 |