Absoluuttinen mittakello Lukema 0,01 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Nollapistenäyttö missä tahansa asennossa, esim. toleranssimittauksia varten. Mittaussuunnan vaihto. 20 000 h jatkuvaa käyttöä yhdellä paristolla.
Esiasetus- ja toleranssipainike asetusarvojen tai toleranssialueiden valintaan. Näyttö voidaan vaihtaa numeroiden ja suurten, helposti luettavien symbolien välillä OK/hylkäys-näyttöä varten.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, koko 357.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497080, vaihto- ja erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Toiminto
IP42: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuvaa vettä) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja yli 1 mm:n halkaisijaltaan olevien vieraiden esineiden tunkeutumista vastaan, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Rakenne
Nollapisteen näyttö missä tahansa asennossa, esim. toleranssimittauksia varten. Mittaussuunnan vaihto. 20000h jatkuvaa käyttöä yhdellä paristolla.
Esiasetus- ja toleranssipainike asetusarvojen tai toleranssialueiden esivalintaa varten. Näyttö voidaan vaihtaa numeroiden ja suurten, helppolukuisten OK/hylkäys-symbolien välillä.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 357.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 497080, vaihto- ja erikoismittakärki nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | nollakohdan kertatallennus |
| Normi | Pajanormi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12,5 mm |
| Mittausvoima | ≤ 0,9 N |
| Kotelon ⌀ | 59 mm |
| Normi | Pajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 36,4 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.02 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434064 |
|---|---|
| EAN | 4946368586595 |