Kaarimikrometri, erittäin tarkka, 50 mm:n karan liike 100-150 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva vasaralakatulla pallografiittivaluraudalla (valurauta) varustettu kaari, käsilämmönsuoja, kitkakytkin ja lukituslaite. Hienolapatut, kovametallipinnoitetut mittapinnat.
Etu
50 mm:n karan liike, täydellinen suurille mittausalueille. Suora 1/100 mm:n luku suuresta asteikkorummusta.
Toimitussisältö
Ilman asetusmittaa.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari-/ulkomikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittarummun asteikko | 1/100 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 24 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/100 mm |
| Karan-⌀ | 8 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 100–150 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 4 µm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G420900100-150 |
|---|---|
| EAN | 4250099609202 |