Suuri kaarimikrometri 100-jaolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Karkaistu ja hiottu mittauskara. Hienolapatut kovametallipinnoitetut mittapinnat. Lukitus lukituskahvalla. Suuri mittarumpu 100-jaolla ja räikkänuppi. Mittauskaari kevytrakenteinen, vasaralakattu.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari-mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Kalibrointi | S3 |
| Mittarummun asteikko | 1/100 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 25 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/100 mm |
| Karan-⌀ | 8 mm |
| Kalibrointi | S3 |
| Mittausalue | 150–300 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Säätömittojen määrä | 6 |
| Karatuen mittausliike | 25 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausinsertien lukumäärä | 6 |
| Mittapoikkeama e MPE | ±9 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 420770 |
|---|---|
| EAN | 4045197203908 |