Ulkopuolinen mikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hienolapatut kovametallipinnoitetut mittauspinnat.
Karkaistu ja hiottu mittauskara.
Lukitus lukitusvivulla.
Tunto- ja lämpöeristyssuojuksella.
Selkeästi kaiverretut mustat asteviivat ja numerot.
Koosta 100–125 alkaen maalattu valurautakaari.
Toimitussisältö
Koosta 25–50 alkaen mukana 1 asetusmitta.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | ISO 3611 |
| Eristyssuoja | kyllä |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.35 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 175 - 200 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 4 µm |
| Kierretangon nousu | 1/50 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittapinnan tyyppi | kovametallihampailla |
| Mittapoikkeama e MPE | ±4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 420500 |
|---|---|
| EAN | 4946368215006 |