kaarikrometri 0–25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hienopintaiset, kovametallipinnoitetut mittapinnat.
Karkaistu ja hiottu mittakarapää.
Lukitus lukitusruuvilla.
Räikkänupilla ja eristyssuojalla.
Selkeästi kaiverretut mustat asteikkoviivat ja numerot.
Toimitussisältö
Koosta 25–50 alkaen sisältää 1 asetusmitan.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaariulkotulkki |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | ISO 3611 |
| Eristyssuoja | kyllä |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0–25 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 2 µm |
| Lukema | 0,01 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4202000-25 |
|---|---|
| EAN | 4045197203762 |