Kaariulkotulkki
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kovametallipinnoitetut mittapinnat, kapeat.
Karkaistu ja hiottu mittakara.
Lukitus lukitusvivulla.
Kitkaruuvilla ja eristyssuojuksella.
Selkeästi kaiverretut mustat asteikkoviivat ja numerot.
Toimitussisältö
Koosta 25–50 alkaen sisältäen 1 asetuspalan.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaariulkotulkki |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | ISO 3611 |
| Eristyssuoja | kyllä |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 25 - 50 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 2 µm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 420200 |
|---|---|
| EAN | 4045197203779 |