Ulkokaari mikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hienoläppäiset kovametallipinnoitetut mittapinnat.
Karkaistu ja hiottu mittakara. Lukitus lukitusvivulla.
Tunto-osa ja eristyssuoja. Häikäisemätön, kromattu asteikkorumpu.
Selkeästi kaiverretut mustat asteikkoviivat ja numerot.
Yhdistetyllä tunto-osalla yhden käden käyttöön sekä käyttöön pitimessä.
Toimitussisältö
Koosta 25–50 alkaen sis. 1 asetusmitan.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkokaari mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | ISO 3611 |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 20.5 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 75 - 100 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 420430 |
|---|---|
| EAN | 4062406237738 |