Kaari mikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hienosärmäiset kovametallipinnoitetut mittapinnat.
Karkaistu ja hiottu mittakara.
Lukitus lukitusvivulla.
Räikkänupilla ja eristyssuojalla.
Selkeästi kaiverretut mustat asteikkoviivat ja numerot.
Toimitussisältö
Kaari mikrometri ilman asetusmittaa.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | Verstasstandardi |
| Eristyssuoja | kyllä |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18.5 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 25–50 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Virheraja | 4 µm |
| Lukema | 0.01 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 420450 |
|---|---|
| EAN | 7630041104097 |