Kaari-mikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hienoksi hiotut kovametallipinnoitetut mittapinnat.
Karkaistu ja hiottu mittakara.
Lukitus lukitusruuvilla.
Tunto- ja eristyssuojalla.
Selvästi kaiverretut mustat asteviivat ja numerot.
Toimitussisältö
Koosta 25–50 alkaen sisältää 1 asetusmitan.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari-mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | Pajastandardi |
| Eristyssuoja | kyllä |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 17.5 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 150–175 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Virheraja | 7 µm |
| Lukema | 0.01 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 420410 |
|---|---|
| EAN | 2050001053121 |