Sankamikrometri 50-75 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tarkka ulkomikrometri, ohuet ja kovametallipäällysteiset mittapinnat. Karkaistu ja hiottu mittakara. Kiinnitys lukituslaitteella. Siirretyllä räikkänupilla ja lämpöeristyssuojalla. Selkeästi kaiverretut mustat asteikkoviivat ja numerot.
Käyttötiedot
Soveltuu erityisen hyvin laadunvarmistukseen 5 µm:n suoraluennan ansiosta.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sankamikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | ISO 3611 |
| Eristyssuoja | kyllä |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 25 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 8 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 50–75 mm |
| Lukema | 0.005 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 2 µm |
| Lukema | 0.005 mm |
| Karan malli | karkaistu teräs, hiottu |
| Mittapoikkeama e MPE | ±1 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42054250-75 |
|---|---|
| EAN | 4250099600223 |