Ulkokaari-mikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hienokärkiset, kovametallipinnoitetut mittapinnat.
Karkaistu ja hiottu mittakara. Lukitus lukitusvivulla.
Räikkävääntimellä ja eristyssuojalla. Häikäisemätön, kromattu rumpu.
Selkeästi kaiverretut mustat asteikkoviivat ja numerot.
Yhdistetyllä räikkävääntimellä yhden käden käyttöön ja käyttöön telineessä.
Toimitussisältö
Koosta 25–50 alkaen sis. 1 asetusmitta.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkokaari-mikrometri |
| Pakkaus | Vankka kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.35 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 25 - 50 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 2 µm |
| Paino | 0.4 kg |
| Lukema | 0,01 mm |
| Mittapinnan tyyppi | kovametallihampailla |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 420540 |
|---|---|
| EAN | 4946368543376 |