Digitaalinen ulkomikrometri dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
- Karan nousu 10 mm per kierros lyhentää säätöaikaa.
- Ei-pyörivä kara suojaa mitattavia pintoja.
- Absoluuttinen mittausjärjestelmä. Nollapisteen asetus käynnistyksen jälkeen ei ole tarpeen. Virhemittaukset estyvät.
Rakenne
Kaari-mikrometri seuraavilla toiminnoilla: On / Off, Origin (perusasetus), Zero / Abs (nollaus halutussa asennossa), Hold / Data (mittausarvojen tallennus, datan siirto).
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, koko 357. 1 asetusmitta alkaen koosta 25–55.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497445.
Toiminto
IP65: Suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis), sekä täydellinen kosketussuojaus.
Kuvaus
- Karan nousu 10 mm per kierros lyhentää säätöaikaa.
- Pyörimätön kara suojaa mitattavia pintoja.
- Absoluuttinen mittajärjestelmä. Nollapisteen asetus käynnistyksen jälkeen jää pois. Virhemittaukset estyvät.
Malli
Ulkomikrometri seuraavilla toiminnoilla: On / off, Origin (perusasetus), Zero / Abs (nollaukseen missä tahansa asennossa), Hold / Data (mittausarvojen tallennus, tiedonsiirto).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 357. 1 asetusmitta koosta 25–55 alkaen.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 497445.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sankamikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertaluonteinen asetus |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6,35 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 75–105 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 3 µm |
| Kierretangon nousu | 10 mm |
| Lukema | 0,001 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Sarja | QuickMike |
| Mittapoikkeama e MPE | ±3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421590 |
|---|---|
| EAN | 4946368736723 |