Digitaalinen kaarimikrometri dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkat kaarimikrometrit. Parannettu yhden käden käyttö pienentämällä rungon kokoa. Suurempi näyttö paremman näkyvyyden takaamiseksi. 'Function Lock' estää nollapisteen tahattoman säädön.
Yhdistelmäpyörä (momentinrajoitus rummussa ja pikasiirrossa) yhden käden käyttöön ja käyttöön pidikkeessä.
Toleranssin arviointi- ja laskentatoiminnot tehokkuuden lisäämiseksi. Varmemmat mittaukset varoitustoiminnon ansiosta liian suurilla syöttönopeuksilla. Varoitus kalibroinnin vanhentumisesta kalibrointisuunnitelman mukaisesti.
Etu
Jopa 400% nopeammat mittaukset 2 mm karan nousun ansiosta.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032. Koosta 25−50 alkaen 1 asetusmitta.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497447.<Toiminto
IP65: Suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Malli
Erittäin tarkat kaarimikrometrit. Parannettu yhdellä kädellä käyttö pienentämällä rungon kokoa. Suurempi näyttö parempaa näkyvyyttä varten. 'Function Lock' estää nollapisteen tahattoman säädön.
Yhdistelmänuppi (momentinrajoitus rummussa ja pikatoiminnossa) yhden käden käyttöön sekä käyttöön pidikkeessä.
Toleranssin arviointi ja laskentatoiminto tehokkuuden lisäämiseksi. Turvalliset mittaukset varoitustoiminnon ansiosta liian suurilla syöttönopeuksilla. Varoitus erääntyneestä kalibroinnista kalibrointisuunnitelman mukaisesti.
Etu
Jopa 40% nopeammat mittaukset 2 mm:n karan nousun ansiosta.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032. Koosta 25–50 alkaen 1 asetusmitta.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 497447.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkokaari-mikrometri |
| Pakkaus | Vankka kotelo |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.35 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Kierretangon nousu | 2 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Akkutyyppi | nappiparisto |
| Sarja | QuantuMike |
| Mittapoikkeama e MPE | ±1 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421573 |
|---|---|
| EAN | 4550501379670 |