Digitaalinen ulkomikrometri, suuri
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
(4 + L/75) µm.
Rakenne
Karkaistu ja hiottu mittauskara ja mittauspinta; lukitus lukituslaitteella. Tuntonupilla.
6 helposti vaihdettavaa alasinta antaa 150 mm:n mittausalueen jokaista sarjaa kohti.
Toimitussisältö
Sis. mittauskarat, asetuspituusmitat, 1 paristo nro 081560 tyyppi 357.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 497445a.
Toiminto
IP65: Suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suojaus tunkeutuvalta pölyltä (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Tarkkuus
(4 + L/75) µm.
Rakenne
Karkaistu ja hiottu mittauskara ja mittauspinta; lukitus lukituslaitteella. Räikkänupilla.
6 helposti vaihdettavaa alasinpintaa antaa 150 mm:n mittausalueen kutakin sarjaa kohti.
Toimitussisältö
Sisältää mittauskarat, asetusmitan, 1 pariston nro 081560, tyyppi 357.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 497445.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Pajanormi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | S3 |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Karan-⌀ | 6.35 mm |
| Kalibrointi | S3 |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Normi | Pajanormi |
| Säätömittojen määrä | 5 |
| Virheraja | 6 µm |
| Karatuen mittausliike | 25 mm |
| Paino | 0.96 kg |
| Kierretangon nousu | 0,5 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421558 |
|---|---|
| EAN | 4946368695884 |