Digitaalinen haarukkamikrometri 0–25 mm 0-25 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Innovatiivinen haarukkamikrometri, jossa on näytössä 10 mm korkeat numerot ja korkea kontrasti. Käytännöllinen HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen turvallista lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittakaraspindeli. Mittapinnat kovametallia. Eteen sijoitettu räikkäavain pikatoiminnolla. Lakatusta teräksestä valmistettu runko lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus haluttuun asentoon. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet tahattomasta painikkeiden painamisesta.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kehämikrometri |
| Pakkaus | Stabil box |
| Normi | ISO 3611 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 2 µm |
| Kierretangon nousu | 0,5 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4213100-25 |
|---|---|
| EAN | 4059192058388 |