Digitaalinen ulkomikrometri
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Digitaalinen haarukkamikrometriToimintoIP54: Suojaus joka suunnasta tulevalta vesisuihkeelta ja suojaus sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Helppolukuinen näyttö. Kovametallijuotetut mittapinnat.
Digitaalinen ja analoginen lukema. Pöly- ja roiskevesisuojattu metallirunko.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi 357. 1 sisäänpistokuula kaarevien pintojen mittaamiseen.
Koosta 25−50 alkaen mukana 1 asetusmitta.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Haarukkamikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0–25 mm |
| Normi | DIN 863 |
| Virheraja | 4 µm |
| Kierretangon nousu | 0,5 mm |
| Lukema | 0,001 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421490 |
|---|---|
| EAN | 4045197701879 |