Digitaalinen kaarimikrometri liukukaralla, i-wi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
- Kierteen nousu 5 mm kierrosta kohden lyhentää säätöaikaa.
- Ei-pyörivä kara suojaa mitattavia pintoja.
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa on näytössä korkean kontrastin 10 mm korkeat numerot. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen turvallista lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittauskara. Mittapinnat kovametallia. Eteen sijoitettu räikkäavain pikatoiminnolla. Lämpöeristetty, lakattu teräskaarirunko. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus haluttuun asentoon. Mukavan toleranssi-indikoinnin ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet ohjauspainikkeiden tahattoman painamisen vuoksi.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Erikoistarvikkeet
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Toiminto
IP65: suojaus suihkuvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Kuvaus
- Karan nousu 5 mm kierrosta kohti lyhentää säätöaikaa.
- Ei-pyörivä kara suojaa mitattavia pintoja.
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa on näytössä korkean kontrastin 10 mm korkeat numerot. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseksi turvallista lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittakara. Kovametalliset mittapinnat. Eteen siirretty räikkäavain pikatoinnolla. Lämpöeristetty, lakattu teräskaari. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Mukavan toleranssinäytön lisävaroitusrajoineen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollapisteen myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat tahattomasta painalluksesta käyttöpainikkeisiin.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Erikoislisävaruste
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkokaari-mikrometri |
| Pakkaus | Vankka kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 2 µm |
| Kierretangon nousu | 5 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421605 |
|---|---|
| EAN | 4059192058845 |