Digitaalinen kaarimikrometri pikasäätökaralla, dataulostulo
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
- Kierrepääruuvin nousu 5 mm per kierros lyhentää säätöaikaa.
- Pyörimätön mittauskara suojaa mitattavia pintoja.
Malli
Innovatiivinen kehämikrometri, jossa on näytössä 10 mm korkeat numerot ja korkea kontrasti. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen varmaa lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittauskara. Mittauspinnat kovametallia. Eteen siirretty räikkäavain pikatoiminnolla. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Mukavan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
REFERENCE-mittajärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheitä estämällä tahattoman painalluksen ohjauspainikkeisiin.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.<Toiminto
IP65: Suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Kuvaus
- Karan nousu 5 mm kierrosta kohti lyhentää säätöaikaa.
- Pyörimätön kara suojaa mitattavia pintoja.
Malli
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa 10 mm korkeat numerot kontrastikkaalla näytöllä. Käytännöllinen HOLD-toiminto mitta-arvon lukitsemiseen turvallista luentaa varten. Karkaistu ja hiottu mittakara. Kovametalliset mittapinnat. Eteen sijoitettu räikkänuppi pikatoiminnolla. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Mukavan toleranssinäytön ja erillisten varoitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet käyttöpainikkeiden tahattoman painamisen vuoksi.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kehämikrometri |
| Pakkaus | Stabil box |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 2 µm |
| Kierretangon nousu | 5 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421602 |
|---|---|
| EAN | 4059192058524 |