Digitaalinen kaarimikrometri IP65 dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen haaramikrometri, jossa on näytössä 10 mm korkeat numerot ja korkea kontrasti. Käytännöllinen HOLD-toiminto mitta-arvon lukitsemiseksi varmaa lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittakara. Mittapinnat kovametallia. Eteen sijoitettu räikkäavain pikatoiminnolla. Lakattu teräshaara lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. REFERENCE-mittajärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat tahattomasta painalluksesta ohjauspainikkeisiin.
Sujuvan toleranssinäytön lisävaroitusrajoineen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajoihin nähden.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitan koosta 25–50.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Toiminta
IP65: Suojaus roiskevedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa näytössä 10 mm korkeat numerot ja korkea kontrasti. Kätevä HOLD-toiminto mitta-arvon lukitsemiseen varmaa lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittakaran. Mittapinnat kovametallia. Etusiirretty räikkänuppi pikatoiminnolla. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet käyttöpainikkeiden tahattoman painalluksen vuoksi.
Sujuvan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale suhteessa toleranssirajoihin.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25-50 alkaen.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaarimikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 3 µm |
| Kierretangon nousu | 0,5 mm |
| Lukema | 0,001 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Mittapoikkeama e MPE | ±3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421318 |
|---|---|
| EAN | 4059192058456 |