Digitaalinen ulkomikrometri IP65, dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkat haarukkamikrometrit. Erittäin suuri LCD-näyttö (7,5 mm) virheettömään ja nopeaan luentaan sekä painikelukituksella. Kovametallipinnoitetut mittapinnat.
Iskunkestävä rakenne. Karkaistu ja hiottu mittakara.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi 357, 1 asetusmitta koosta 25–50 alkaen.
Erikoistarvikkeet
Nro 421525 ja 421527, datakaapeli nro 497445.
Toiminto
IP65: suojaus roiskevedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Ominaisuudet
Erittäin tarkat ulkomikrometrit. Erittäin suuri LCD-näyttö (7,5 mm) virheettömään ja nopeaan lukemiseen sekä painikelukitus. Kovametallipinnoitetut mittauspinnat.
Iskunkestävä rakenne. Karkaistu ja hiottu mittakara.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi 357, 1 asetusmitta koosta 25–50 alkaen.
Erikoistarvikkeet
Nro 421525 ja 421527, datakaapeli nro 497445.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Haarukkamikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; USB-liitäntä |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.35 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 100 - 125 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 3 µm |
| Kierretangon nousu | 0.5 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421525 |
|---|---|
| EAN | 4946368695426 |