Digitaalinen kaarimikrometri IP65 i-wi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen haaramikrometri, jossa on näytössä korkean kontrastin 10 mm korkeat numerot. Käytännöllinen HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseksi turvallista lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittakara. Mittapinnat kovametallia. Eteen sijoitettu räikkänuppi pikatoiminnolla. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka aiheutuvat tahattomasta painalluksesta käyttöpainikkeisiin.
Sujuvan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale on toleranssirajoihin nähden.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50 alkaen.
Erikoistarvikkeet
i-wi-langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Toiminto
IP65: Suojaus vesisuihkua vastaan kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa on näytössä 10 mm korkeat numerot ja korkea kontrasti. Kätevä HOLD-toiminto mitta-arvon lukitsemiseksi varmaa lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittakara. Kovametalliset mittapinnat. Eteen siirretty räikkäväännin pikatoiminnolla. Lakattu teräsrunko lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. REFERENCE-mittajärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat ohjauspainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Kätevä toleranssinäyttö lisävaroitusrajoilla auttaa käyttäjää näkemään, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitan koosta 25–50 alkaen.
Erikoistarvikkeet
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari-mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock-järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 2 µm |
| Kierretangon nousu | 0.5 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421325 |
|---|---|
| EAN | 4059192058753 |