Digitaalinen mikrometri HCT IP67 ja Bluetooth®
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen IP67 HCT -kaarimikrometri Bluetooth® 5.0:lla ja 12 mm:n suuruisilla numeroilla korkeakontrastisella näytöllä. Erittäin pitkä paristonkesto nykyaikaisen ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. Automaattisen virrankatkaisun ansiosta saavutetaan erittäin pitkä paristonkesto. Käytännöllinen HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseksi turvallista lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittauskara. Kovuametalliset, viistetyt mittapinnat. Eteen siirretty räikkäavain pikatoiminnolla. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR 2032.
Huomautus
Yhteensopiva valinnaisen HCT-mobiilisovelluksen (Hoffmann Group Connected tools) kanssa (saatavilla Androidille ja iOS:lle) sekä HCT Windows -sovelluksen kanssa (saatavilla Windowsille). Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
1 asetusmitta.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Kaarimikrometri digitaaliseen lukemaan.
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Käytä vain teknisten tietojen mukaisesti.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Käytä ainoastaan alkuperäisiä vara- ja kulutusosia.
Sopimaton käyttö
- Vältä tärinää, nykiviä liikkeitä, ravistelua ja iskuja.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altistu voimakkaille magneettikentille tai korkeajänniteympäristöille.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Avaa kotelo vain paristokannen kohdalta pariston vaihtoa varten.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri IP67 HCT Bluetooth® 5.0:lla ja näytöllä, jossa on 12 mm korkeat numerot ja suuri kontrasti. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. Automaattinen virrankatkaisu mahdollistaa erittäin pitkät käyttöajat. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen varmaa lukemista varten. Karkaistu ja hiottu mittakaralla. Kovametalliset ja viistetyt mittapinnat. Eteen sijoitettu räikkä nopeatoiminnolla. Lakattu teräskaari lämmöneristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus mihin tahansa asentoon.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2032.
Huomautus
Yhteensopiva valinnaisen HCT-mobiilisovelluksen (Hoffmann Group Connected tools) (saatavana Androidille ja iOS:lle) sekä HCT Windows -sovelluksen (saatavana Windowsille) kanssa. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Vaihto suhteellisen/absoluuttisen mittauksen välillä. | kyllä |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 25 - 50 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Säätömittojen määrä | 1 |
| Virheraja | 2 µm |
| Kierretangon nousu | 1 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Mittapinnan tyyppi | kovametalli |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); HCT Mobile App; HCT Windows -sovellus |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Karan malli | karkaistu ja hiottu |
| LCD-näytön numerokorkeus | 12 mm |
| Sarja | HCT |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421575 |
|---|---|
| EAN | 4067263036661 |