Mikrometrisyvyysmitta
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Eri mittaussyvyydet saavutetaan käyttämällä 25 mm:n välein porrastettuja ja vaihdettavia mittakärkiä. Täysin karkaistu ja hiottu kara. Siltarunko karkaistua työkaluterästä, lapatulla mittapinnalla. Mattakromattu mikrometri. Mittarumpu, jossa selkeästi kaiverretut mustat asteviivat ja numerot. Vakio mittausvoima integroidun kitkaruuvin ansiosta.
Toimitussisältö
Sis. mittakärjet.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | S15 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | Mikrometrisyvyysmitta |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Mittakärkien lukumäärä | 6 |
| Mittakärjen ⌀ | 4.5 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 425300 |
|---|---|
| EAN | 4045197578914 |