Mikrometrinen syvyysmitta
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Eri mittaussyvyydet saavutetaan käyttämällä 25 mm:n välein porrastettuja ja vaihdettavia mittakärkiä. Täysin karkaistu ja hiottu kara. Karkaistusta työkaluteräksestä valmistettu sanka, jossa lapatettu mittapinta. Mattakromattu mikrometri. Mittarumpu, jossa selkeästi kaiverretut mustat asteviivat ja numerot. Tasainen mittausvoima sisäänrakennetun kitkaruuvin ansiosta.
Toimitussisältö
Sis. mittakärjet.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | S15 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | Mikrometrinen syvyysmitta |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Mittakärkien lukumäärä | 4 |
| Mittakärjen ⌀ | 4 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausalue | 0–100 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 425200 |
|---|---|
| EAN | 4946368016382 |