Sisämikrometri Micromar
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Matta kromatut osat lukemista ja käyttöä varten.
Täysin karkaistu ja hiottu mittakara.
Pikasyöttö integroidulla luistokytkimellä.
Itsekeskittyvä mittapää, alkaen 12 mm kovametallisilla mittaleuoilla.
Alkaen 12 mm mittaukseen aina reiän pohjaan asti.
Mittapäät 40 mm:stä alkaen alumiinia pienemmän painon vuoksi.
Lisävarusteet
Jatko nro 428950, asetusrenkaat nro 484030.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.005 mm |
| Mittausalue | 70–85 mm |
| Vakiomittasyvyys | 97 mm |
| Mitta a | 0 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 247 mm |
| Virheraja | 0.005 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428900 |
|---|---|
| EAN | 4059192010386 |