Sisämikrometri MicroGauge
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
2-pisteinen reikämittausjärjestelmä erittäin tarkkaan reikien mittaukseen välillä 0,95–10,35 mm. Kompakti koko ja pieni paino (painaa kuin kuulakärkikynä) helpottavat pienten tarkkuusosien mittaamista. Kovuuskromatut kuperat mittauskoskettimet. Selkeä LCD-näyttö, jossa vaihdettava resoluutio aina 0,0005 mm:iin asti. Datalähtö RS232- tai USB-Proximity-liitännän kautta. Pölytiivis ja roiskevedeltä suojattu (IP65).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 357, säätörenkaat UKAS-kalibrointitodistuksella.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948
Huomautus
Saatavana erillisenä laitteena tai sarjana. Syvyysvaste pyynnöstä. Lisäadapterin avulla voidaan liittää diatest-anturi.
Toiminto
IP65: Suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
2-pisteinen reikämittojärjestelmä erittäin tarkkaan reikien mittaukseen välillä 0,95–10,35 mm. Kompakti koko ja pieni paino (painaa kuin kuulakärkikynä) helpottavat pienten tarkkuusosien mittausta. Kovuuskromatut kuperat mittakosketuspinnat. Selkeä LCD-näyttö, jossa vaihdettava resoluutio aina 0,0005 mm:iin asti. Dataulostulo RS232- tai USB-Proximity-liitännän kautta. Pölytiivis ja roiskevesisuojattu (IP65).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 357, asetusrenkaat UKAS-kalibrointitodistuksella.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498948
Huomautus
Erillisenä laitteena tai sarjana. Syvyysvaste pyynnöstä. Lisäadapterin avulla voidaan liittää diatest-anturi.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | Hinta pyydettäessä |
| Tuotetyyppi | 2-pisteinen sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittausalue | 2.25 - 4.25 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Mittapään mittausalue | 2,25–2,75; 2,5–3; 2,75–3,25; 3–3,5; 3,25–3,75; 3,5–4; 3,75–4,25 mm |
| Lineaarisuus | ⌀ 1,0–1,55: enintään 2 % mittausmatkasta; vähintään 0,001 / ⌀ 1,5–6,35: enintään 1 % mittausmatkasta; vähintään 0,001 mm |
| Valittava lukema | 0,01/0,001/0,0005 mm |
| Toistettavuus | 0.001 mm |
| Säätörenkaiden määrä | 7 |
| Mittapäiden lukumäärä | 7 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428670 |
|---|---|
| EAN | 5051102218942 |