Sisämikrometri IMICRO
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Analoginen 3-pisteinen sisämikrometri erittäin tarkkaan mittaukseen reikien mittaamiseen, myös suurilla mittaussyvyyksillä (voidaan laajentaa enintään kolmella jatkeella). Itsekeskittyvä ja itseohjautuva. Markkinoiden ainoa sisämikrometri, joka toimii Abben periaatteen mukaisesti (ei ensimmäisen asteen kallistusvirhettä).
Erikoislisävarusteet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkeet nro 428802.
Huomautus
Keskityslaitteet suurille mittaussyvyyksille pyynnöstä.
Rakenne
Mittauspinnat titaaninitridipinnoitteella (TiN) (HV5−2300).
Rakenne
Analoginen 3-piste sisämikrometri erittäin tarkkaan mittaukseen rei’issä, myös suurilla mittaussyvyyksillä (laajennettavissa enintään kolmella jatkokappaleella). Itsekeskittävä ja itseohjautuva. Markkinoiden ainoa sisämikrometri, joka toimii Abben periaatteen mukaisesti (ei ensimmäisen asteen kallistusvirhettä).
Lisävarusteet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkokappale nro 428802.
Huomautus
Keskityslaitteet suurille mittaussyvyyksille pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Normi | DIN 863 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testausraportti |
| Lukema | 0,005 mm |
| Mittausalue | 90–100 mm |
| Vakiomittasyvyys | 84 mm |
| Mitta a | 11 mm |
| Virheraja | 0,005 mm |
| Mittaussyvyys maksimijatkeella | 1584 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428800 |
|---|---|
| EAN | 7630041108224 |