Sisämikrometri, jossa leukavarret
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Täysin karkaistu, hiottu ja läpätty kara. Pyöristetyt mittaleuat, joissa olakkeet varustettu kovametallilla. Vakio mittausvoima räikkänupin ansiosta. Mittarumpu selkeästi kaiverretuilla ja mustilla asteviivoilla ja numeroilla. Kromattu mikrometri. Säätöruuvilla ja lukitusruuvilla.
Erikoisvarusteet
Asetusrenkaat nro 484030.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B4 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | Sisämikrometri, jossa leukavarret |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Pajastandardi |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausalue | 25 - 50 mm |
| Virheraja | 6 µm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Virheraja | 6 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 426805 |
|---|---|
| EAN | 4946368019888 |