Sisämikrometri varrella
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Täysin karkaistu, hiottu ja lapattu kara. Pyöristetyt mittapinnat, joissa on kovametallipäällysteiset olakkeet. Tasainen mittausvoima räikkänupin ansiosta. Mittarumpu, jossa selkeästi kaiverretut ja mustat asteviivat ja numerot. Kromattu mikrometri. Säätöruuvi ja lukitusruuvi.
Toimitussisältö
Sis. säätörenkaan säätöä varten.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B4; L7 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | Sisämikrometri varrella |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Verstasstandardi |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausalue | 75–100 mm |
| Virheraja | 16 µm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Virheraja | 16 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 426800 |
|---|---|
| EAN | 4045197204158 |