Sisämikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Lukema- ja käyttöosat mattakromatut (alkaen ⌀ 12 HM-mittaleuoista). Itsekeskittävä mittapää, jossa 3 mittaleukaa (alkaen ⌀ 12 HM).
Toimitussisältö
Sis. asetusrenkaan (säätöä varten) ja jatkokappaleet.
Lisävarusteet
Jatkokappaleet nro 428993, asetusrenkaat nro 484030.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Konepajastandardi |
| Lukema | 0.005 mm |
| Mittausalue | 20–25 mm |
| Vakiomittasyvyys | 90 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 240 mm |
| Säätörenkaan ⌀ | 25 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428990 |
|---|---|
| EAN | 4045197274205 |