Digitaalinen sisämikrometri, jossa tiedonsiirto ja i-wi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-piste-sisämikrometrit tai sisäpuoliset pikamittalaitteet, joissa liitäntäkierre mittapäiden helppoa vaihtoa varten. Itsekeskittävä mittapää, alkaen 12 mm:stä kovametalliset mittaleuat. Alkaen 40 mm:stä alumiininen mittapää painon säästämiseksi.
Alkaen 12 mm:stä mittaus reiän pohjaan asti.
Sisämikrometrit pidennetyllä räikkämekanismilla; nopeat mittaukset karan 1,5 mm nousun ansiosta. Käytännölliset mittaustoiminnot, esim. 3 PRESET, toleranssinäyttö symbolein, ABS.
Lisäksi integroidulla i-wi-radiosysteemillä mittaustietojen helppoon ja langattomaan siirtoon mihin tahansa tietokoneeseen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Jatke nro 428950, datakaapeli nro 498941, asetusrenkaat nro 484030, ulkomikrometritelineen kiinnityslevy nro 428951.
i-wi Stick -langaton vastaanotin nro 498912, koko STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä; MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausalue | 150–175 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vakiomittasyvyys | 132 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Virheraja | 0,007 mm |
| Akkutyyppi | nappiparisto |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428932 |
|---|---|
| EAN | 4059192065195 |